Samuraj - Svět válečníka

Moderátor: Eagle

Samuraj - Svět válečníka

Příspěvekod Suzuri » 18.1.2007, 18:34

http://knihy.abz.cz/prodej/samuraj-svet-valecnika

jeste jsem ji nevidel, pokud jste ji uz nekdo zkoukl, napiste prosim, jsem zvedav, mam pouze tajemstvi samuraju.
Suzuri

Příspěvekod Mythos » 21.2.2007, 17:15

mám obě knihy. Obě jsou rozdílné. Samuraj, svět válečníka je spíš o rozdělení samurajů do jakýchsi skupin. Pohled na vícero odvětví, mezi než patřili např i samurajové na moři, Bílý tygři.....
Samuraj - s obrázky, velká a dražší, je spíše mířena na samuraje jako takové. Od jejich vzniku, největší slávu až po jejich upadek. Orpavdu skvělá kniha
Některé věty a pasáže se objevují v obouch knihách se stejným znění, ale opravdu minimum. Pokud mohu doporučit, tak koupit obě knihy.

ještě je jedna novinka - Samurajští velitelé v letech 940-1576, Stephen Turnbull, 169Kč
Mythos

Příspěvekod Fidelko » 3.3.2007, 13:57

Knihy su znacne odlisne, mam obe a aj som ich precital. Uz davno som neprecital 250 stran na jeden dych :shock:
Kvalitne citanie, celkom dobry preklad, pekne ilustrovane a obsahuju znacne mnozstvo informacii z historickych zdrojov, citacie legiend a mytologie atd. Stephen Turnbull sa tematike Japonska venuje uz nejaky ten piatok 8)
Fidelko

Zpět na Knihy