Musaši od Ejdži Jošikawa

Moderátor: Eagle

Musaši od Ejdži Jošikawa

Příspěvekod Higen » 6.3.2008, 18:07

Jsem sice asi 50 str. pred koncem, ale i presto si neodpustim tuto knihu doporucit a pet na ni chvalu. Josikawa je proste borec, jaky se malo kdy narodi. Dneska po treninku ulehnu a ctu dokud se nedozvim cely pribeh. Zitra rano pak okamzite vyrazim do knihovny pro jeho dalsi uspesny roman - Pribeh rodu Taira. Verim, ze bude stejne poutavy jako Musaši nebo Taiko, ktery je mimochodem mou nejoblibenejsi knihou.
Mate nekdo doporuceni na dalsi knihy podobneho razeni, kdy autor dokaze podobnym zpusobem jako Josikawa, ctenare vtahnout do deje pribehu? Proplouval jsem internetem a posmutnel, kdyz jsem zjistil, ze zatim od nej byli prelozeny pouze tyto tři dila. Mate informace o jeho dals tvorbe?
Higen

Re: Musaši od Ejdži Jošikawa

Příspěvekod zm » 7.3.2008, 17:11

Higen píše:Jsem sice asi 50 str. pred koncem, ale i presto si neodpustim tuto knihu doporucit a pet na ni chvalu. Josikawa je proste borec, jaky se malo kdy narodi. Dneska po treninku ulehnu a ctu dokud se nedozvim cely pribeh. Zitra rano pak okamzite vyrazim do knihovny pro jeho dalsi uspesny roman - Pribeh rodu Taira. Verim, ze bude stejne poutavy jako Musaši nebo Taiko, ktery je mimochodem mou nejoblibenejsi knihou.
Mate nekdo doporuceni na dalsi knihy podobneho razeni, kdy autor dokaze podobnym zpusobem jako Josikawa, ctenare vtahnout do deje pribehu? Proplouval jsem internetem a posmutnel, kdyz jsem zjistil, ze zatim od nej byli prelozeny pouze tyto tři dila. Mate informace o jeho dals tvorbe?

Nerad tě zklamu, ale Příběh rodu Taira nenapsal Yoshikawa Eiji, v té době, kdy toto dílo bylo napsáno ještě nikdo ani netušil, že se někdy nějaký Yoshikawa Eiji narodí. Mimochodem Příběh rodu Taira je mimořádně těžké a"nudné" čtení, které se co do zábavnosti s beletrií pana Yoshikawa vůbec nedá srovnat. Omlouvám se.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm

Příspěvekod Higen » 7.3.2008, 17:36

Ahoj pokud se nepletu tak tento "epos" Yoshikawa zpracoval do podoby historickeho romanu ...

Jmenuje se "Shin Heike monogatari" tedy "Nový příběh rodu Taira". Mel jsem to upresnit, aby nedoslo k zamene s "Heike monogatari".

Nemas se zac omlouvat ;-) Kazdopadne dik za reakci Higen
Higen

Příspěvekod zm » 7.3.2008, 17:46

Higen píše:Ahoj pokud se nepletu tak tento "epos" Yoshikawa zpracoval do podoby historickeho romanu ...

Jmenuje se "Shin Heike monogatari" tedy "Nový příběh rodu Taira". Mel jsem to upresnit, aby nedoslo k zamene s "Heike monogatari".

Nemas se zac omlouvat ;-) Kazdopadne dik za reakci Higen

Aha, tak to je pro mě zcela nová informace. A ještě řekni, že to vyšlo v češtině a já se posesouvám úplně. To by ale bylo super, hned bych utíkal do knihovny nebo do kšeftu taky. Díky.
zm

Příspěvekod Higen » 7.3.2008, 17:57

A kruci, zrovna koukam, ze ve vedarne v ostrave to museli mit mylne zarazene pod Yoshikawou :-( No uz to mam predobjednane, takze si to prectu i tak, ale todle me skutecne hodne mrzi.

Kazdopadne plati co jsem "rekl" vyse. Yoshikawa napsal Novy pribeh rodu Taira, ktery pojal jako vypraveni spravce z cisarskeho dvora.

Nemel by jsi neco, co bys mi doporucil k cetbe? Ctu nejradeji historicke romany ... samozrejme z prostredi japonska. Pripadne diks
Higen

Příspěvekod zm » 7.3.2008, 18:18

Higen píše:A kruci, zrovna koukam, ze ve vedarne v ostrave to museli mit mylne zarazene pod Yoshikawou :-( No uz to mam predobjednane, takze si to prectu i tak, ale todle me skutecne hodne mrzi.

Kazdopadne plati co jsem "rekl" vyse. Yoshikawa napsal Novy pribeh rodu Taira, ktery pojal jako vypraveni spravce z cisarskeho dvora.

Nemel by jsi neco, co bys mi doporucil k cetbe? Ctu nejradeji historicke romany ... samozrejme z prostredi japonska. Pripadne diks

Jo taky jsem hned vygoogloval, že Yoshikawa napsal Nový příběh rodu Taira, ale zdá se, že v češtině to zatím není, Google nevyplivl nic. Však mi to taky bylo hned divný, to bych už dávno měl.
Co se historických románů z Japonska týká, tak poslední dobou toho vyšlo poměrně hodně, podívej se v knihkupectvích po čemkoli od autorů Takashi Matsuoka (napsal nádherný romantická dvoudílný román Stmívání nad sakurami a Soumrak samurajů - paráda) a Laura Joh Rowlandová (napsala řadu detektivek z prostředí šógunátu Tokugawa 17. století z období "psího" šóguna Tsunayoshiho). Pak je ještě román Příběh 47 róninů od Johny Allyna, ale to asi znáš.
zm

Příspěvekod Higen » 7.3.2008, 18:22

Dekuju urcite techto informaci vyuziju. Hezky nadchazejci vikend
Higen

Zpět na Knihy