Kendo World - Proces výroby japonských mečů

Moderátor: Eagle

Kendo World - Proces výroby japonských mečů

Příspěvekod birch » 24.8.2010, 10:30

Ahoj,
v časopise Kendo world vychazel v poslednich trech číslech clanek o japonskem meci. Je to preklad z clanku mecire Mikami Sadanao.
(vice info treba zde: http://books.google.cz/books?id=c7YeN0F ... ao&f=false )


Tady je popis z KW (http://www.kendo-world.com) k jednotlivym dilum:

Číslo 4,4
Proces výroby japonských mečů: Část 1

Číslo 5,1.
Proces výroby japonských mečů: část 2
Mikami Sadanao začal své učení mečířem v roce 1974 pod Gassanem Sadaičim, známém kováři z města Sakurai-shi v prefektuře Nara, který byl označován jako žijící národní poklad pro své úspěchy. Mikami Sensei založil vlastní neoprávněnou výrobu v roce 1980 v Chiyoda, městě ležícím v prefektuře Hirošima. Mikami Sensei cítil, že, ačkoli nejaponenští kováři by se určitě naučili hodně pomocí pozorování, jazyková bariéra jim zabránila v pochopení větší složitosti procesu kování. S touto myšlenkou se zeptal Nicka Mathyse ohledně přeložení knihy, kterou napsal na toto téma. Serál na pokračování v Kendo Worldu, jehož obsahem je zajímavé čtení pro všechny zájemce o japonské meče.

Číslo 5,2.
Proces výroby japonských mečů: Část 3
Od Mikami Sadanao (mečíř), Přeložil Nick Mathys, obrázky se opožděným svolením Nagayamy Kokana (někdejší Národní Žijící poklad)
Japonskému meči se říkalo 'duše bojovníka'. Bylo to jak zbraň, kterou bushi chráňili sami sebe, až se stala jedním z jejich zdrojů duchovní síly. Přesto, v dnešním světě, je nepřijatelné vlastnit katanu jako zbraň a slouží výhradně k účelům obdivu jako umělecká díla. Jsou obdařena nádherou, která jim získala poctu 'ocelových uměleckých děl' a, jako takové, domáhají se pečlivé pozornosti od obou - svých majitelů, a těch, kteří s nimi právě manipulují. Toto je poslední díl v této fascinující sérii článků, která vysvětluje vše, co potřebujete vědět o vynikajícím japonském meči.
Uživatelský avatar
birch
 
Příspěvky: 644
Registrován: 20.11.2007, 12:27

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron