Modrooký zaměstnanec japonské firmy

Moderátor: Eagle

Modrooký zaměstnanec japonské firmy

Příspěvekod birch » 21.2.2011, 7:06

Ahoj, minuly tyden jsem v Levnych knihach koupil knihu Modrooký zaměstnanec japonské firmy - Váženým doživotním hostem Mitsubishi autor: Niall Murtagh
Behem 5 dnu jsem ji lehkym ctenim precetl a je to zajimava, poucna i zabavna kniha o sondazi do kultury japonskych firem - celem na cca 250 stranach. Autor popisuje letmo svuj zivot, nez doputoval po studiich v Irsku do Japonska, pak studium v Japonsku na technicke univerzite Todai. Vetsina knihy je ale venovana jeho pusobeni v koncernu Micubiši, kde proste pracuje nejdrive jako programator v laboratori a pozdeji jako asistent a manazer na ruznych stupnich firemni hierarchie. Autor neni zadny typ cizince, ktery nechce nebo se nesnazi prizpusobit. Ba naopak... Zabavnou formou popisuje skutecnosti, ktere se ve firme udavaji a nam Evropanum muzou prijit "nenormalni" z naseho uhlu pohledu. Nicmene v knize si jen nedela srandu ze udalosti jenz se deji, ale snazi se tez pochopit a ukazat, proc se to ci ono deje prave takto a jak treba by bylo mozno to delat lepe.
Ja jsem tu knizku koupil za 19 Kc a jiste to nebyly vyhozene penize. Tot mala recenze ode me.
birch

Re: Modrooký zaměstnanec japonské firmy

Příspěvekod Agog » 22.4.2011, 11:56

Tohle mi nějak uteklo, četl jsem jí taky a myslím, že je to pěkná sonda do japonské nátury a businessu a knbiha je to napsaná pěkně čtivě.
Agog

Zpět na Knihy