senrjú

Moderátor: Eagle

senrjú

Příspěvekod birch » 1.6.2014, 20:20

Ahoj, ve vláknu Haiku Jura v několika postech se zmi%nuje o druhu japonských basních senrjú a též o sarariman senrjú.

Objevil jsem, že na toto téma je přístupná v češtině Diplomová práce Poezie senrjú v letech 1990-2010 od Mgr. Anastasiya Zharkova - Univerzita Karlova v Praze Filozofická fakulta Ústav Dálného východu Studijní obor: japonská studia
Dle mého vynikajici cteni pro ty, co je to zajima. Mne treba s evelmi libi i vhled so situaci, ktere se v senrju odrazeji. Nad spoustou ze senrju jsem se smal, nektere vedou k zamysleni ci vhledu k pochopeni skutecnosti japonske stredni tridy

Abstract:
Univerzita Karlova v Praze Filozofická fakulta Ústav Dálného východu Studijní obor: japonská studia DIPLOMOVÁ PRÁCE Bc. Anastasiya Zharkova Sararíman senrjú (1990-2012) jakožto současná interpretace klasické poezie senrjú Salaryman Senryū (1990-2012) as a Contemporary Interpretation of Classical Senryū Poetry Praha, 2013 Vedoucí práce: Mgr. Martin Tirala, Ph.D. Abstrakt Diplomová práce se zabývá analýzou sararíman senrjú v letech 1990-2012 jakožto originální současnou interpretací klasické poezie senrjú. V poezii sararíman senrjú se projevuje rozpoložení třídy japonských „bílých límečků“, jejich smýšlení o korporativní praxi, vztazích mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, o současné situaci v Japonsku a důležitých událostech odehrávajících se v japonské společnosti. Práce uvádí množství příkladů japonských básní sararíman senrjú a pokouší se popsat a klasifikovat kategorie této lidové poezie. V první části práce podává úvod do problematiky a nastiňuje historický vývoj poezie senrjú, ve druhé části pak rozebírá současné básně sararíman senrjú z hlediska tematiky obsahu, jazykových a stylistických prostředků, druhu humoru a obsahové náplně kategorie komična. Klíčová slova senrjú, sararíman senrjú, japonská současná poezie, lidová poezie, sararímani

https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/124184/?lang=en

Konkretni stazeni prace v pdf lze na: https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120128371/?lang=en
birch

Zpět na Obecná diskuse