Token Kai 2015

Moderátor: Eagle

Token Kai 2015

Příspěvekod cyro » 16.2.2015, 16:11

Aj toho roku sa kona Token Kai v San Franciscu http://ncjsc.org/SF_token_kai.htm
Toho roku pomaham pri predaji velmi kvalitnej zbierky, takze na predaj bude vela veci koly ktorim sa oplati prist a aspon vidiet.
cyro

Re: Token Kai 2015

Příspěvekod Agog » 19.8.2015, 11:38

Zastavil se u mě i Yoshindo Yoshihara a jestli prý beru zakázky :-)
Skvělá show zaměřená ale z 98% na sběratelské kusy. Lépe na tom jsou moderní čepele.
Nicméně co jsem si povídal tak současný trh s nihontó reflektuje světovou ekonomickou situaci a skvělé časy jako dřív už nebudou.
Dřív prodali něco všichni, dneska někdo prodal všechno někdo nic.
Byly tam rozhodně k vidění věci co jinde jde vidět jen těžko.
No a další věcí co jsem zjistil je, že když chce člověk něco vědět nemůže se spolehnout ani na většinový názor na katana.cz.
Obecně člověk kouká jak jsou věci větší a jinak než se zdá. Ne vždy v pozitivním smyslu.
Já pak ještě pokračoval dál a tak jsem si z cest odvezl nějaká nová osobně pracovní přátelství, nové znalosti z mého oboru a trochu větší rozhled.

Obrázek
Obrázek
Agog

Příspěvekod Jaroslav Němec » 11.9.2015, 14:53

Tož rád bych jel s váma, ale kdyby to bylo někde jinde. Není problém vzdálenost, ale destinace.
Jaroslav Němec

Příspěvekod Agog » 12.9.2015, 6:59

Jako kde třeba? V Rusku, nebo na Kubě? :-)
Agog

Příspěvekod cyro » 2.10.2015, 15:01

Ono nie je dolezite kde to je, ale ze to je, Ja mam stastie ze to usporiadava nas klub a mam to pod nosom. Je to zazitok pre kazdeho, kto ma len trochu zaujem o nihonto. Je to aj dobra prezentacia pre tich co nieco robia a ziskanie skusenosti, alebo ako ja, dalsie kusky do zbierky. Aj toho roku som trochu rozmnozil zbierku a naucil sa nieco nove. Samozrejme aj videl. Inac tu v SF viem pomost z prezentaciami a predstavit do ronich kruhov. Toho roku som pomahal z prezentovanim ceskej a slovenskej tvorby a ani u odbornikov neusli pozornosti. Dokonca katana zo slovenska ziskala pozornost ludi z NBTHK, NTHK a dokonca sa pacila aj Yoshindovy. Nakoniec bola kupena japonskym dilerom a cestovala do japonska.
Na buduci rok, bude pravdepodobne aj NTHK Shinca. Pokial ma niekto zaujem, mozem pomost.
cyro

Zpět na Obecná diskuse