Výstavka, katana a prach

Moderátor: Eagle

Výstavka, katana a prach

Příspěvekod MartasZLA » 30.9.2015, 22:15

Ahoj, jsem amatér a budu si kupovat katanu jen pro potěšení oka. Zajímá mě jedna věc. Uvažuji o koupi stojánku který se dá připevnit na zeď. Dost mě ale trápí jedna věc a to ta že kousek od místa kde bych meč měl mám PC který fouká vzduch vzhůru z bedny tedy mám problém s prachem. Pro mě je katana něco jako posvátná relikvie tedy bych ji nechtěl znečistit hlavně se jedná o tsukamaki z bavlny. Mám obavu z toho že bych prach z bavlny nedokázal odstranit. Jak to prosím řešíte? Přemýšlel jsem ještě o prosklené vytríně ale tam by nebyla dobře vidět. Předem děkuji za rady.
MartasZLA

Re: Výstavka, katana a prach

Příspěvekod cyro » 2.10.2015, 14:34

Ja mam vilozenich viac katan, wakizashi, tachi a podobne uz niekolko rokov a neak to prach nechyta. Mozno je to tim ze obcas to vezmem a prezriem a potom dam spat na stojan. Pokial stoji ako tachi, tak na tsube sa trochu zbiera prach, ale staci ju obcas jemne utriet.
cyro

Příspěvekod MartasZLA » 2.10.2015, 22:23

Díky no já mám strach aby i když se budu snažit vše očistit to prostě z někama nešlo a nevypadalo to pak blbě.
MartasZLA

Příspěvekod Agog » 3.10.2015, 7:39

Jen chci připomenout, že tohle nikdo nedělá. Nejvzácnější kusy jsou uchovávány ve vaku a obyčejně nejsou vystavované. A k těm normálním se chová třeba jako k obrazům a dalšímu sbírkovému materiálu, tedy normálně.
Agog

Zpět na Obecná diskuse