Tameshigiri

Moderátor: Eagle

Re: Tameshigiri

Příspěvekod teppannoodle » 1.6.2011, 7:19

Nazdar Beaver.
Tak si myslim ze si blizko pravde lebo ta je len jedna a je videt ze sa zaujimas , to znamena ze sme blizko pravde :D ja tomu teda takto verim.Kedysi davno som veril inej pravde ale teraz je uplne ina aj tak je to vsetko jedno hlavne ze je pohodicka. :D :D
teppannoodle

Příspěvekod Jakub Zeman » 3.6.2011, 10:20

Tak zase po nějaké době na fóru....Patrik se v poslední době nějak nesnaží, tak musím roli advocatus diaboli převzít já.
Citace:,,ale přeseknout rohožku, jednou nebo dvěma rukama není nic extra těžkého způsobem, jakým běžně cvičíme. "
Tady je důležité uvažovat v intencích,,jakou rohož" a ,,jakým sekem". Úvahy ,,dokázali bychom rozseknout" jaksi neberu. Zkuste rozseknout. Pokud možno jednoručně. Kupovaná rohož od Masahira opravdu není výzva. Podle senseie se pořádná technika pozná na pořádné rohoži, obzvláště katateuči waza.Kolega Bolf a Zb, kteří s tamešigiri mají zkušenost, vědí, o čem je řeč. Ostatní, obávám se, žijí v bludu. Já se rozčiluji, že se tu k tamešigiri vyjadřují ti, kteří ho v nejlepším případě znají z videa. A pak musím poslouchat , ehm překvapivé názory.
Jakub Zeman

Příspěvekod Jakub Zeman » 3.6.2011, 10:23

Takže nejlepší by bylo udělat taikai jako v Japonsku. Sensei by určil pravidla a každý by mohl na standardizovaných rohožích ukázat , co umí. A jsem si jist, že by mnozí byli velice překvapení 8)
Jakub Zeman

Příspěvekod Higen » 3.6.2011, 10:32

Tady se nikdo nechce porovnávat, opakuje se to po x-kráte. Navíc mi vadí, jak tady generalizovaně nálepkuješ všechny krom sebe, PB a ZB jako lidi, žijící v bludu. Nechce se mi dál nějak logicky argumentovat proč to či ono, přijde mi to jako neustále házení hrachu na zeď ...
Higen

Příspěvekod Higen » 3.6.2011, 10:35

Ono mi přijde, že to pořád stáčíš do roviny nějakého srovnávání proto, že jsme se kritikou dotkli tvého ega, což je velmi dobré znamení a jsem za to rád. Protože to nemusí být, až tak nesmyslné házení hrachu na zeď ...
Higen

Příspěvekod Oruto » 3.6.2011, 10:57

2 Jakub Zeman

Píšu na základě zkušenosti - přímo ve svém postu to uvádím. Je třeba lépe číst a pokud možno nevytrhávat věci z kontextu. Navíc jsem napsal, že měření pindíků není moje hobby, takže soutěž v přesekávání má pro mě stejně malý význam jako závodění v předvádění kat. Tím jsem skončil, opravdu je to mlácení prázdných klasů. Nic mi takové tlachání nepřináší. Ostatní se taky už vyjádřili, osobně oceňuji Pavlův příspěvek.

Tímto bych naši vzájemnou komunikaci o sekání mečem uzavřel. Věnujeme se každý jiné disciplíně - to už jsem zde také myslím napsal.

Patrik
Oruto

Příspěvekod Jakub Zeman » 3.6.2011, 11:03

To Patrik:co se týče závodění v iai katách, bavili jsme se onehdá o tomto se senseiem v Olomouci.Pokud někdo přesekne makiwaru, je to podle senseie jednoznačné, zatímco mávání vlaječkami je vždy subjektivní.
Taikai by stálo za to uspořádat, protože by lidé (včetně mě)více cvičili, víc se snažili, docházelo by k výměně zkušeností a rozvoji, který je tuším také jedním z cílů budó - bugei.
Pouvažujte!
Jakub Zeman

Příspěvekod Jura » 3.6.2011, 12:10

Jakube, asi to vyzní nepatřičně ode mě – nepraktikujícího, ale tak nějak hádám, že by ti to možná napsali jiní praktikující, kdyby se jim chtělo: Ty skutečně potřebuješ nějaké taikai k tomu, aby ses víc snažil, usiloval o vlastní zdokonalení :?: :| ... Připouštím, že např. já se čas od času přihlásím na 1kjú JLPT, abych se přinutil na svojí japonštině trochu máknout, ale vnímám to osobně jako velmi nízké motivy...
Jura

Příspěvekod Jakub Zeman » 3.6.2011, 13:02

Ne, o možnosti taikai v Čechách jsme se bavili se senseiem. Já se pochopitelně učím s mečem, protože to je čestné a stavovské:-)
Jakub Zeman

Příspěvekod Jakub Zeman » 3.6.2011, 13:05

Ale samozřejmě motiv jisté - snad nikoliv pokleslé -soutěživosti tu je, když nám Tomáš Ballada poslal video z Kendžindžuku z Japonska, jak seká katateuči nukiuči kiriage, začaly mě bolet svaly od cvičení, abych ho dohnal 8) Ale v bojovém umění vždycky soutěžíš sám se sebou.
Jakub Zeman

Příspěvekod Oruto » 3.6.2011, 17:01

Já tedy doufám, že se rozvíjím a nádále budu snažit, rozvíjet a zdokonalovat na základě setkávání s lidmi, kteří cvičí to, co já (zdaleka to neznamená stejné rjúha). Mě ta vata co ode mě chtějí - kihon, seme, zanšin atd. dává jednak dost práce a taky radost. Snad to není nic proti "cílům budó" :roll:

Asi tak, jak píše Jura. Nějak nepotřebuji taikai k tomu, abych na sobě makal... a ano, vždycky bych mohl víc :) Ale jsme jenom lidi.

Patrik
Oruto

Příspěvekod ogami itto » 3.6.2011, 20:12

Ahojte,

to jsou tady zase jen samí tlachalové, co... Mozek je na přemýšlení stejně jako meč je na sekání. Nevidím v tom nic složitého. A neřešil bych to kdo je nebo byl samouk... Tak si dejte zápas, vemte si bokkeny a rozbijte si huby, a pak se uvidí, kdo je machr. Takové keci tady, to je fakt děs. Jen si honíte trika. Každý má svou pravdu a svou školu. Selský rozum by zde někom neškodil.

Musí se dělat všechno, technika, kata, kumitači, tamešigiri. Lidi co nemají meč a cvičí s aluminiovým párátkem a tváří se u toho jak kdyby umírali jsou směšní - obzvláště na fóru o japonských mečích. Založte už nekdo fórum o dřevěných a hliníkových mečích prosím.

Proč se raději všichni nestarají o sebe a svoje zdokonalování. Kritika druhých, obvzláště nekonstruktivní je k ničemu.

Búúúúúúúú
ogami itto

Příspěvekod Higen » 3.6.2011, 20:32

:P
Higen

Příspěvekod Jakub Zeman » 4.6.2011, 7:14

Citace:,,Tak si dejte zápas, vemte si bokkeny a rozbijte si huby, a pak se uvidí, kdo je machr. Takové keci tady, to je fakt děs."Takové věci občas dělám.Kdokoliv vždy vítán.
Leč - měli jsme včera plenární zasedání šidókai a byl vznesen oprávněný požadavek, abych jako zástupce Šidókai neventiloval své politicky škodlivé názory, které kolegům z Olomouce, kteří musí být diplomatičtější např. kvůli pořádání seminářů. Uznávám, že musím omezit svou upřímnost, a usoudil jsem, že nejvhodnější bude, když opustím fórum, abych se zase s horkou hlavou s někým nepohádal. Kdo mi chce co hezkého, nechť mě kontaktuje přes mail sarukan@seznam.cz.
Abayo!
Jakub Zeman

Příspěvekod ogami itto » 5.6.2011, 8:17

Pro Jakuba Z.:

To je aspon slovo chlapa... Jeden z mála tady.
ogami itto

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuse