kto je hasuhana...

Moderátor: Eagle

Re: kto je hasuhana...

Příspěvekod juraj kubinec » 29.3.2011, 14:23

Re:Znovu jsme u meritu problému. Kde je ten tajemný mistr leštič, který 10 let dohlížel?
Ak sa nemylim Viktorov ucitel sa volal pan Omori a myslim ze bol z Tokya. viac neviem.
kedze v case mojho studia u Kojimu v japonsku uz pracoval Viktor ako profesional, pre miestnych obchodnikov.
samozrejme brusil aj kojimove cepele... kurz ktory som spominal predtym sa tykal zvysovania kvalifikacie, nie ziskavanie vyucaku /kedze mohli na neho iba profesionali.../ vyucak co viem ma od spominaneho pana Omoriho.
Re: Kojima pokud vím není leštič a i mezi kováři nemá zrovna nejlepší pověst.
na margo kojimovej povesti sa neda nic podotknut. je aky je...
posudzovat vsak jeho kvalitu na zaklade toho ze nieje mukansa je velmi, velmi scestne.
bol som na predajnej vystave ziakov stareho pana /uz neboheho/ Miyari.
myslim ze vecsina jeho ziakov su /ak nie vsetci/ v rangu mukansa.
je vsak zaujimave ze kvalitativny vzhlad ocele u jednotlivych kovacov bol az bolestne odlisny /ucitel Kojima chcel po nas po tejto prehladke pocut co sa nam pacilo a co nepacilo a preco a nasledne sme si vypoculi jeho postrehy a nazor.../.
tak isto som bol na konkretnom kantei v meste Tokorozawa /sa konal vzdy raz do mesiaca/ kde povolil profesor z tokyjskeho muzea, zaradit kojimovu cepel medzi tri posudzovane muzealne depozitne exponaty /myslim ze to boli ichimonji, osafune a rai/.
podla toho co som videl ludia boli velmi prekvapeny.
zrovna tuto cepel kojima vyrobil z masegane so ziarivim choji a utsuri, fakt ze to vyzeralo ako tie kamakury a nebyt plneho tvaru bolo by to na nerozoznanie od stareho meca.
kedze vsak je Kojima ignorant ku nejakemu kariernemu systemu, zrejme vodu medzi slavnymi meciarmi nezamuti...
cize vlastne je to zly meciar a jeho mece stoja urcite za...
juraj kubinec

Příspěvekod Jaroslav Němec » 29.3.2011, 15:15

Vůbec jsem nechtěl říct, že ten kdo není mukansa musí nutně dělat špatně. Teď už zbývá ke spokojenosti zvědavých dát k dispozice H. výuční list od p. Omoriho a já si v případě že je to zmíněná nejvyšší licence nasypu popel na hlavu a prohlásím se za pitomce. Jinak s tebo v mnoha věcech souhlasím.
Jaroslav Němec

Příspěvekod Patrick » 29.3.2011, 18:53

Ale Jaroslave, toho jsi ze sebe přece již dávno udělal, když srovnáváš nesrovnatelné brusiče, a toho mnohem horšího řadíš víš! Když bylo v Náprstkově muzeu nabídnuto, že by se o sbírky mohl starat Říháček, tak i ti laici z muzea se za břicho popadali!
Začni myslet reálně. Když někdo něco nenávidí, nebude to dělat jen proto, že to umí! Proč by dělal hadori, když jej právem považuje za hnusné? Technologicky je ale mnohem jednodušší dotáhnout rozdělaný meč pomocí hadori, než jej perfektně dotáhnout v sashikomi. Pokud tohle nechápeš, je asi zbytečné ti jakkoliv dál argumentovat. Je to jen ztráta času, ty svůj názor neposuneš.
A pokud Viktora znáš tak dobře jak tvrdíš, jeď za ním a nech si ten diplom ukázat. Jak vidíš, tak Viktor tu nepřispívá, a tudíš jej těžko dá na fórum. Navíc k tomu nemá nejmenší důvod. Pro koho by to dělal? Ty nejlepší meče v republice stejně končí u něj, tak čeho by dosáhl? Tvého uznání? K čemu!?
Analyzátor
Patrick

Příspěvekod 乗り越える » 29.3.2011, 21:01

...a já si vždycky myslel, že Diskuzní fórum je pro diskutování...
...a myslel jsem, že se v tomto tématu diskutuje o Hasuhanovi...
...a že slovo "diskutovat" znamená vyjádřit svůj názor...
O co tu teda nakonec jde, dokázat, kdo je lepší brusič; dokázat to diplomem, který nikdo nikdy neviděl; nebo jenom zvítězit tím, že dokážete používat vulgárnější a urážlivější příspěvky, až to protivník (diskutující) vzdá a přestane reagovat?
...Vidím tu jen štěkat psy.
乗り越える

Příspěvekod cyro » 29.3.2011, 21:21

V ryclosti koli casu som len skopiroval z hystorie lestenia o Honami, kedi vlastne sa obiavily.
cyro

Příspěvekod juraj kubinec » 30.3.2011, 7:41

too 乗り越える
v tejto diskusii neslo iba o papiere ale aj o obhajobu kvality!
napriek tomu ze Viktora nemusim ako cloveka, jeho brusi povazujem za jedny z najlepsich!
/skoda ze s remeselnou kvalitou nejde aj charakterova!/
pokial ide o papiere ktore ma ci nema...
pani tocime sa tu dookola uplne zbytocne a nic z toho! ako napisal Patrick,
Viktor nema snahu a potrebu ich verejne prezentovat a sem prispievat nebude to nam je zrejme jasne, nech uz su jeho dovody akekolvek...
ale nechapem preco neoslovite Naprstkovo muzeum s oficialnou ziadostou o predlozenie dokladov a s opodstatnenim spravneho vyberu restauratora pre restaurovanie narodnej zbierky.
tu sa predsa nejedna o drobnost. N.muzeum ako statna organizacia musi predsa :
1. zvazovat vyber
2. disponovat podkladmi
3.vediet obhajit vyber
takze aspon u nas to tak funguje, ze na vyziadanie neviem ci jednotlivca ale urcite aspon obcianskeho zdruzenia,
vam musi dat statna institucia ku timto veciam nahliadnut.
som presvedceny ze Hasuhana tieto doklady musel predlozit, inak by vyber neprebehol ako prebehol...
takze tak...
vycerpal som vsetky slova, a tymto je tema "Hasuhana" pre mna u konca.
juraj kubinec

Příspěvekod Pavel Bolf » 30.3.2011, 7:50

myslím, že jsou tu daleko zajímavější vlákna. Co takhle ukončit tuhle diskusi a energii přesměrovat k jiným tématům.
Pavel Bolf

Příspěvekod Jaroslav Němec » 30.3.2011, 9:09

Je s podivem jak čeští „japonci“ dokážou jít proti proudu. Pokud by někdo Patricku na odborném fóru v Japonsku prezentoval tvůj názor na hadori versus sashikomi, tak by s velkou pravděpodobností byl za pitomce. Leštič který tendenčně rozhodne že sashikomi je lepší a basta a neptá se meče, by neměl na takové věci chytat. Patriku do háje já ti tedy vyjmenuju ty další úlety které byly v Náprstku napáchány:
1. Leštič který nedokáže poznat co daný meč potřebuje aniž by do něj kontrolně vyleštil tzv. okno je diletant. Toto je u skutečně špičkových leštičů originálů nepřípustné!
2. Leštič který přeleští meče jednostranně pro výstavu (Samurajská čest) je (tady by mělo být spíš použito sprosté slovo) diletant. Kdo na této výstavě byl to jistě zaznamenal.
3. Leštění meče bez výroby nového habaki a saye je nepřípustné.
4. Rozhodnutí Náprstku pustit H. k leštění je protiprávní. Naše legislativa týkající se restaurování historických předmětů z obecných kovů neumožňuje zásah tohoto typu. To je průser legislativy a rozhodnutí vedení Náprstka ne H.
5. Nedotažené nebo chybějící migaki.

To je jen to co vím a je pravděpodobné že nevím o dalších. To že končí jak říkáš nejlepší meče u něj je z výše uvedených důvodů průšvih.
Svůj diplom přece nemusí předkládat mně osobně, ale Vám všem. Patrick se možná spokojí s tím co mu H. při jeho morální vyspělosti nakukal. Já tě Patricku nechci umlátit argumenty, ale ty mně k tomu nutíš. Zatím jsi mi v podstatě nic nevyvrátil. Buď opatrný a raději tady na tom fóru netvrď, že uvedené body nejsou důležité, protože by ti to nikdo nevěřil. On totiž každý kdo na těch výstavách byl to musel vidět. Neodpovídej mi prosím zbytečnými slovy, ale na faktech postavenou argumentací. Argumentace typu, že „H. nepoužívá hadori protože je hnusné“ to asi nebude ta nejlepší reklama pro H. před odbornou veřejností ani námi.
Netvrdím, že je někdo dokonalý, ale znáš skutečně dobře práci Pavla Řiháčka?
To Juraj: já samozřejmě vím jaká jsou moje práva a ťal jsi do živého, že se tady rozčiluju a nejedu do Náprstku rozčeřit kalné vody. Jsem podnikatel a majitel ne zrovna malé firmy a moje vytížení je řekněme ne zrovna malé. To je mimo jiné jedna z příčin, proč do toho nejdu, ale nikdy neříkej nikdy. Zatím řeším drobnější H. přečiny v místě mého bydliště. Pokud se doberu výsledku, určitě Vás všechny o tom budu informovat.
Jaroslav Němec

Příspěvekod Patrick » 30.3.2011, 11:07

No tohle už je možná i nemoc, nejen přepracování!
Analyzátor
Patrick

Příspěvekod Jaroslav Němec » 30.3.2011, 12:09

U tebe jsem doufal najívně v jinou tečku, vždyť ty těm věcem rozumíš. Já jsem nemocnej to je pravda, ale ty jsi nezklamal. Opět inertní fráze bez argumentů. Zkusím poslechnou Pavla Bolfa a soustředit se už konečně na jiná temata a vést konstruktivnější dialog.
Jaroslav Němec

Příspěvekod Patrick » 30.3.2011, 12:25

No možná právě proto že vím svoje a jinam bych s mečem v Evropě nikdy nešel, tak nemám důvod se s tebou handrkovat, protože ta Viktorova práce mluví sama za sebe. Já s ním nemám problém ani jako s člověkem, každý jsme nějaký a já s ním "nespím", bo žena mého srdce vypadá jinak. A protože s ním v pohodě vycházím a pracovně nikoho lepšího v Evropě a ještě takříkajíc za rohem neznám, nemám důvod se s tebou dál honit za senzací, která není. Sorry
Analyzátor
Patrick

Příspěvekod cyro » 30.3.2011, 15:53

Neviem ci sa oplati koli tomu natahovat, ale ked uz, tak som ochotny obetovat jednu cepel a jeden lestic vylesti jednu stranu a druhy, druhu stranu. Ked to dohodnete, tak poslem cepel a v auguste sa moze preslozit odbornikom na posudenie, ktory brus je lebsi.
cyro

Příspěvekod Higen » 30.3.2011, 16:00

Mám pocit, že by to bylo poněkud zavádějící. Druhý v pořadí by měl vodítko a lepší informace o stavu čepele, nebo se pletu? Navíc, i když věci příliš nerozumím, nepoškodil by druhý v pořadí brus toho prvního? Například změnou tvaru čepele? Celkem mě by mě zajímalo, co si o tom mysli ostatní. Zajímavý nápad, byť podle mého nezrealizovatelný ...
Higen

Příspěvekod cyro » 30.3.2011, 16:08

V tom pripade mozem najst dve podobne cepele.
cyro

Příspěvekod Higen » 30.3.2011, 16:13

Já nevím, jak by to prakticky vypadalo, jen se nad tím zamýšlím. Každopádně zajímavá představa i nabídka. Bylo by fajn, kdyby se zde objevily fotografie oběma pány leštěných mečů, byť není foto jako oko :-)
Higen

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuse