Jakou koupit?

Moderátor: Eagle

Re: Jakou koupit?

Příspěvekod Eduard Valentík » 5.12.2011, 10:38

Meče řady Raptor od Hanwei byly vyrobeny speciálně pro sekové zkoušky na alternativních materiálech. U nás to sice moc nefrčí (naštěstí), ale v USA se většinou seká do různých plastových barelků s vodou, smotaných novin, apod.. Raptory nejsou kalené na hamon. Na Youtube je spousta sekových zkoušek, s těmito meči.
Eduard Valentík

Příspěvekod curiousman » 11.12.2011, 13:39

Zdravim,
jako fanousek postapo tematiky si postupne sestavuji "postapo survival pack". Jiz dlouho jsem fanousek katan a proto bych vas chtel poprosit o radu. Chtel bych funkcni katanu ( kdybych nebyl fanousek, poridim si gotickou jednorucku) v cenove realci 10k -15k. Jde mi hlavne o pocit, tzn nechci si kupovat hezkou dekoracni ale chci mit neco na co bych se mohl v pripade nutnosti spolehnout. Je mi jasne , ze kvalita neco stoji, ale 100k na mec nemam.

Existuje tedy nejaka dobra alternativa? Co jsem hledal dobre vychazeji Hanwei katany , presne Practical Hanwei. Dal by me zajimal vas nazor na mece z
http://eshop.krasnenoze.cz/1/katany.html .

Dekuji za odpoved
curiousman
curiousman

Příspěvekod DavidVodecky » 11.12.2011, 15:34

Dobrý den, od firmy krásné nože mám soupravu za 12000kč. Katanu a wakizashi velice kvalitní za tu cenu. Myslím, že od jiných to samé bude o 2000-5000kč drahší.Kolega co vyráběl meče si od nich také jednu koupil za 6000kč a po rozebrání ji ohodnotil nejmíň na 10000kč! Pan Němec je znalec a velmi přístupný, rád si s kupcem povykládá a ukáže mu všechno co má. Já jsem vybíral asi hodinu a nakonec jsem koupil jinou a dražší než jsem chtěl. Firma Kawashima je malá a dělá i speciální meče na objednávku s různou konstrukcí. Ale to už je za cenu 20 000kč a výš. Můžu jen doporučit Vodecký.
DavidVodecky

Příspěvekod gumzone14 » 24.12.2011, 21:27

Rád bych si koupil nějakou katanu a nevím jakou. Nejsem sběratel ani fanda ale cítím potřebu mít jednu pořádnou doma :D . Jde mi hlavně o ostří a pevnost čepele. Jaký je žebříček těch kvalitnějších :) Rád bych koupil nějakou přes E-bay. Je tam lepší výběr. Co by jste mi řekli např na: http://www.ebay.com/itm/Japanese-Samurai-Dragon-Sword-Katana-Clay-Tempered-Blade-Ray-Skin-Wrapped-Saya-/200690005784?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eba0e7718#ht_14304wt_1270

nebo http://www.ebay.com/itm/Handmade-T10-Hardening-Steel-Musashi-Sharp-Japanese-Warrior-Katana-Sword-200-/300610621142?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item45fdca0ed6#ht_6381wt_1037
gumzone14

Příspěvekod Samurai » 24.12.2011, 23:11

Gumzone: na druhé toho není moc vidět, první bude pravděpodobně sunobe čepel s reálným hamonem, ale není napsaný typ oceli..

vzal bych to spíš opačně..
pokud jsi obdivovatel čepele, pak bych zvažoval koupi buď levnějšího originálu v shirasaya, klidně i wakizashi, kde je prostě na čepeli co studovat.. nelze dávat důraz na krásu čepele a pak si objednat nějakou kartáčovanou nerezovku popř. sériovou sunobe čepel, když už tak novou překládanou repliku..

jo pokud to bylo myšleno jako požadavek, aby čepel ustála i nějaký ten sek, pak bych volil klasiku hanwei praktical plus..

a pokud to má naopak být pouze do nějaké dosažitelné ceny a vypadat na zdi dobře, tak jsou lepší kandidáti..
Samurai

Příspěvekod cyro » 24.12.2011, 23:46

Ja som skor na originali, ale ked na cvicenie mozem doporucit tuto http://www.ebay.com/itm/Clay-Tempered-F ... 2eba0e5b12
cyro

Příspěvekod Eduard Valentík » 8.3.2012, 15:28

Pro David Vodecký.

Jen pro upřesnění. Myslím, že Kawashima jako firma neexistuje. Díval jsem se na meče na krásných nožích a řekl bych, že je vyrábí jedna nejmenovaná společnost v Longquanu, ale nerad bych prozradil dodavatele pana Němce, takže nebudu konkrétnější. Podstatné je, že tato společnost a jejich výrobky, jsou hodnoceny opravdu kladně ve vztahu k jiným společnostem a kovárnám, vyrábějícím například meče Masahiro, i když tato značka se ve spojení s Ryumon taky zlepšila.
Na trhu jsou dva druhy mečů Kawashima. Ty, které prodává např. p. Němec a pak ještě další meče Kawashima, u kterých jsou často uváděny milné informace o použité oceli a její konečné tvrdosti, takže pozor na to.
Eduard Valentík

Příspěvekod Mageknight » 21.5.2014, 8:53

No já, jako totální amatér a nadšenec do samurajů, jsem si koupil katanu zde: http://www.chladnezbrane.eu/

Protože mi jde o výstavku a občasné máchání do vzduchu, fotky apod., tak mi to bohatě stačí. Ty katany jsou moc hezky zpracovaný, žádnej plast!
Jasně, na většinu z vás, který děláte nějaký budo nebo tak něco, tak tím pohrdáte a vidíte mnoho chyb, ale mě to opravdu stačí a věřím,
že takových lehkých nadšenců jako já je háfo 8)
Mageknight

Předchozí

Zpět na Obecná diskuse