Jakou koupit?

Moderátor: Eagle

Příspěvekod 乗り越える » 3.10.2011, 0:38

Fionno, vedle v threadu se prodává celkem fajnové wakizashi, lákavá nabídka:
viewtopic.php?f=3&t=824
乗り越える

Re: Jakou koupit?

Příspěvekod Samurai » 3.10.2011, 20:38

z aoi-artu jsem objednával tsubu, celkem to šlo.. napsal jsem na email že mám zájem viz instrukce na aoi-artu, po asi dvou dnech mi přišel mail že mi ji zabookovali a její status se změnil na HOLD, napsali kolik poslat peněz, já to poslal přes českou poštu složenkou a něco málo navíc kdyby se mezitím změnil kurz, peníze jim došly asi za týden, potvrdili že to došlo a tsubu jsem měl doma asi za tři dny..

s mečem to bude o něco horší, neb nevím, jaký má ta složenka limit a zda nebude nutné poslat to nadvakrát nebo kdo má možnost mezinárodního převodu tak přes něj.. u mečů neobsahuje cena poštovné, čili je třeba s tím počítat, ale myslím, že pokud by to měla být katana tak to bude pořád kolem sto tisíc, wakizashi jsou daleko příznivější, už kolem těch 40ti jak psal patrick..

k Fioně - tenhle sen má skoro každý, ale finančně je málokdo takový "blázen" jako jeden zdejší, aby si vzal hypotéku a koupil si kvalitní čepel bez koshirae..
a zase asi nespadáš do kategorie "žena europoslance".. takže bych asi ubral na pár let ze snu a pořídil si kvalitní repliku podle svých představ od tuzemských tvůrců, popř. požádal Jakuba Zemana, aby na tebe myslel, kdyby natrefil při nákupech v japanu pro firmu bushido na něco cenově zaplatitelného, aby to sem dotáhnul..
Samurai

Příspěvekod džony » 3.10.2011, 21:29

je toto : http://www.aoi-art.com/sword/katana/11313.html za rozumný peníze ?
džony

Příspěvekod Ronin-2009 » 4.10.2011, 5:53

Z vlastní zkušenosti vím,že AOI ART zasílá Fedexem a ten chce k přepravě fakturu o nákupu. :( Jako dárek bez částky to nejde.... :(
Ale pozor,podle té faktury ti budou u nás celníci vypočítávat clo.
Já to řešil uctivou domluvou s p.Tsurutou a ten mi napsal na fakturu částku,jakou jsem chtěl.... :!:
Ronin-2009

Příspěvekod Fionna » 10.10.2011, 14:49

Samurai:
Děkuju za odpověď :-) Tak do těch 40-50 tisíc jsem schopná našetřit a koupit si to :) taková hloupá otázka: přesekne Ti i ta replika včechno, neho je jenom částečně nabroušená?
Fionna

Příspěvekod RBR » 10.10.2011, 18:30

To Fionna: Pozor na určité nedorozumění. Tady na tomto slovo replika nemá hanlivý význam něčeho nedodělaného, odrbaného, jen jako. Samuraj
myslel plně funkční zbraň vyrobenou současným mečířem, nikoli historický originál.
JInak meče jsou primárně určeny na sekání masa, šlach , kostí nikoliv na dřevorubeckou práci. Pokud chceš meč používat na sekání čehokoliv, raději ty peníze ušetři a kup si něco jiného (šaty, boty, šperky atd.)

RBR
RBR

Příspěvekod 乗り越える » 10.10.2011, 20:52

Obrázek
乗り越える

Příspěvekod Fionna » 18.10.2011, 17:05

Díky za odpověď. Dřevo s tím opravdu sekat nehodlám, byla to jenom otázka, nic víc :wink:
Fionna

Příspěvekod sonorek » 20.10.2011, 12:49

Zdravím. Co tahle? Stojí za ty peníze? (není to mnoho kačáků vím, ale každá kačka dobrá)
http://www.blades.cz/products/sukashi-katana/
sonorek

Příspěvekod Pavel Bolf » 20.10.2011, 13:32

za 4500,-...... krásná práce
Pavel Bolf

Příspěvekod 乗り越える » 20.10.2011, 14:42

Z blades.cz mám taky meč a jsem s nim velice spokojený. Je lehký, vyvážený, myslím, že identický s tímto uvedeným (akorát jiné zdobení). Sekat jsem s ním ještě nezkoušel, ale v jiném vlákně prý podobný meč testovali. Až na tvrdý bambus bylo sekání bez problémů. Pokud bych měl vybrat meč v poměru meč/kvalita, určitě takovýto vyberu.
(Pokud bych vybíral meč pouze na sekání, vyberu Hanwei; pokud bych si měl vybrat ale meč jako amatérský fanda (kterým jsem), vybral bych si určitě meč od musashi (jako ten uvedený) a kupoval ho přes blades.cz - férové jednání, fajn cena, kvalitní zboží a rychlé dodání, komunikace.)
乗り越える

Příspěvekod sonorek » 21.10.2011, 5:36

Díky za info. Na tuto bych měl tak příští měsíc, říkal jsem si, že bych něco málo přidal a pořídil si tuhle http://www.repliky.info/Practical-katana-detail-zbozi-8407.html jenže k této sérii nic nepíšou, byli by jste hodní a něco mi o tomto meči, či firmě co je vyrábí napsali? Dík
sonorek

Příspěvekod Pavel Bolf » 21.10.2011, 8:16

je bez žlábků, což je na sekání lepší..otázka je, jak je čepel robusní. Tvar hrotu je nic moc, ale to u skoro všech levných replik.Jinak tam není vic moc k vidění. Ta levnější varianta měla zdobené součástky, ale tak jako tak jsou to odlitky. Pokud je někdo na zdobené součástky, tak ta první varianta nabízela za míň peněz víc
Pavel Bolf

Příspěvekod DavidVodecky » 13.11.2011, 11:44

Zdravím příznivce japonských mečů. Jsem začátečník a teprve sbírám zkušenosti. Sice jsem z kovářské rodiny ale vykovat bych svedl tak jenom nůž a dýku? Tak zatím uvažuji o koupi kvalitnějšího meče pro občasné sekání a jako dekoraci. Mám několik otázek a budu rád, jestli někdo poradí.
Objednal jsem si wakizaši: http://eshop.krasnenoze.cz/2/106/wakiza ... c-186.html
Zajímalo by mně co vy na to. Zaujalo mně zpracování, cena, a hlavně ocel AISI 1050. Což není nic moc ale za ty peníze??? Preferoval bych výší ale cena rozhodla.
Zaujaly mně i katany z damaškové oceli, udávají i u nich i kvalitu AISI 1065-95. Ale za hrozné ceny a také japonské katany tuhle ocel přece nepoužívaly, tak mi přijde, že to je divné. Ve španělsku mi ji nabízeli a certifikátem za 190 euro? Nakonec jsem koupil normální Toledo s certifikátem za 80euro kovanou? Sekal jsem, sní úspěšně surové haluze lísky do 3cm a vydržela. Tak by mněla být dobrá?
Rad bych koupil něco kvalitního třeba: http://eshop.krasnenoze.cz/1/628/katana ... -c461.html
Nebo: http://eshop.krasnenoze.cz/1/611/rucne- ... -c460.html
Pokud někdo poradí, budu rád.
DavidVodecky

Příspěvekod Pavel Bolf » 13.11.2011, 16:55

já z aoi artu několikrát objednával, nikdy žádný problém. Když napíšeš, aby do faktury uvedli replika jap. meče za 4000, bude i clo v pohodě. Upozorňuji, že co se celnice týče, v posledních měsících jsou posedlí vybíráním cla z čehokoliv, co nejde z EU. Buhužel tam jeden neví co dělá druhý, neumí si ani přečíst email, tak je pak domluva s nimi těžká a zdlouhavá i v případě, že je člověk ochotný clo zaplatit. Dovolat se tam nedá, takže tyhle komplikace člověka nutí povinnost clo platit obejít, aby se vyhl zbytečným průtahům. Na slovesku je to ještě horší, měsíc tam zkoumali samé, jestli není z chráněného druhu rejnoka a vymáhali fakturu, bo jim japonská faktura přiložená k balíku přišla divná...asi ty znáčky. Jo, max. nezpoplatněnou sazbu u nás snížili na 20 USD
Pavel Bolf

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuse