Zatoichi

Moderátor: Eagle

Zatoichi

Příspěvekod carpmaster » 23.2.2007, 20:27

Co si o tomto filmu myslíte? Samozřejmě není možné tento film porovnávat s filmy od A. Kurosawi nebo M. Kobayashim, ale třeba s filmem Poslední samurai. Nevím sice Zatoichi je japonský, ale když jsem se na něj díval, tak mě přišlo, že by se dal přirovnat k filmům americké produkce - kupa krve a skoro žádný příběh či úvaha. Tak co vy na to???
carpmaster

Příspěvekod Mythos » 24.2.2007, 14:59

tento film se nedá srovnávat s ničím okolo. Jedině s filmy Takešiho, který i v tomto filmu hraje hlavní roli. Příběh film má, leč pro vícero lidí, kteří se neumí toliko vžít do stylu japonského filmu, asi stěží k pochopení. Krev k filmu patří a tady není ani moc ani málo. Dal bych mu 8 z 10 bodů
Mythos

Příspěvekod admin » 26.2.2007, 0:53

film je to pěkný, s posledním samurajem bych ho ale rozhodně nesrovnával.. to je přeci jen trochu jiný šálek .. zatoichi vede ;)

apropo, nenapsal si jakého máš namysli - existují totiž i staré filmy se slepým masérem, zatím sem na ně neměl čas ale chystám se na ně ;) ..
admin
Site Admin

Příspěvekod carpmaster » 26.2.2007, 13:14

admin > Měl jsem na mysli ten poslední.

No trochu mě tenhle filmek příjde dost křečovitý. Nejdřív jsem si myslel, že v něm je nějaký hlubší smysl něco jako dělal Kurosawa, ale myslím si že ne, že jde asi opravdu jen akční film, kde v hlavní rol je meč.
carpmaster

Zatoichi má mnoho barevných poloh

Příspěvekod Kayka » 26.4.2007, 20:19

Nedomnívám se, že film je v první řadě o zabíjení katanou. Samozřejmě uznávám, že je v něm hodně krve, ale i tak je to podáno jako určitá "parodie"... Když se podíváte na filmy starší (80.-90.léta) s touto tématikou, cákání krve je tam zcela běžné a dělá ten film specifický... Nepřirozené proudy krve mají svůj zvláštní kolorit. Je to chvílemi i komické. Alespoň mně se zdá. Ale zamysleli jste se u Zatoichiho někdy nad rolníky, kteří radostně poskakují na poli? Nebo nad slaměným strašákem, kterého Zatoichi nachází na cestě? Či nad bláznem, co si hraje na samuraje a běhá kolem baráku? Takových malých detailů je ve filmu opravdu mnoho a líbí se mi, že není jen o zabíjení, ale ukazuje spoustu různých drobností, které dokreslují celý příběh a dělají ho mnohem barevnějším než by se z barvy krve dalo znát. Film je prošpikovaný symboly a jako takový je spíše oslavou života než bezduchým utínáním končetin.
Kokoro hanacu
Kayka

Příspěvekod Takeda » 5.6.2007, 18:36

Počul som, že film je inšpirovaný skutočnými udalosťami.
Takeda

Příspěvekod Kayka » 6.6.2007, 9:07

Takeda píše:Počul som, že film je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Kdepak jsi to četl? Já měl za to, že to je smyšlený příběh...
Kokoro hanacu
Kayka

Příspěvekod Musashi » 8.6.2007, 2:08

Zatoichi je super mam i par starsich dilu a asi nejlepší se mi zda Zatoichi meets Yojimbo s Toshiro Mifunem ve vedlejší roli ...dobrej příbeh a komicky prvky .....Opilej Yojimbo ...fakt doporucuju!!! :lol:
Musashi

Příspěvekod Jave » 5.9.2007, 17:52

Je to teprve nedavno, co jsem film shledl a musim rict ze me pocity byly v prubehu filmu dost promenlive :) V kazdem pripade ho ale nehodnotim nijak negativne a musim rict ze nektere chvile opravdu pobavily
Jave

Příspěvekod nenapadáměžádnýméno » 7.1.2008, 11:56

Dle mého názoru je to hodně dobrý film.
nenapadáměžádnýméno

Příspěvekod Patrick » 9.1.2008, 11:03

Plně souhlasím s Mythosem.
Analyzátor
Patrick

Příspěvekod Maco » 9.6.2008, 10:04

Zdrávím Vás.

Osobně si myslím že každý film má svého diváka a mě osobně se tento film v novém provedeni kde ztvarnil hlavního hrdinu slepého Masera Takeshi Kitano velice líbil právě už kvůli jednoduchemu ději.

A právě proto bych měl otázku na zdé znalé, dá se sehnat funkční replika u nas Zatoichiho v originalni červené barvě ale ne jen vystavní kousek ale i na sekaní?

Jediné co jsem objevil
http://www.swordsofmight.com/index.asp? ... ProdID=446
a
http://www.practice-swords.com/funciton ... ords.shtml

Diky za jakou koliv radu
Maco

Zpět na Film