Jaký film máte nejraději ?

Moderátor: Eagle

Jaký film máte nejraději ?

Příspěvekod Pepa » 13.4.2006, 22:45

Podělte se prosím o informaci :
Jaký film s tématikou samurajů se Vám zalíbil nejvíce ? Případně proč ;)

Přiznám se, že nejsem příliš velký znalec neb jsem toho neviděl příliš, ale zatím vede nový Zatoichi (v čechých tuším pod jménem Samuraj). Sedl mi humor, bojové scény a kompletně je to pro mne takový vyvážený umělecký počin.
Pepa

Sedm samurajů

Příspěvekod Milan » 15.4.2006, 14:19

Pokud jde o samurajsé filmy, ta jednoznačně klasika Sedm samurajů... I kdy jsme z toho moc neměl, sledovat v japonštině bez titulků neí mým koníčkem :)

Z ostratních filmů se mi líbí Ichi the Killer nebo Battle Royale... A pak samozřejmě filmy Takeshi Kitana :)
Milan

dior

Příspěvekod OrcusDei » 27.5.2006, 12:41

rozhodne doporucuji filmy akiro kurosawi.. paradni je naprikal Ron nebo vise zminovanych Schinchi samurai. V edici levnych knih nyni DVD kurasawi za 99,-
OrcusDei

Příspěvekod Návštěvník » 2.6.2006, 17:41

Ron? Nemyslel jsi spíš RAN?
Jinak nezapomínejme taky na legendární Kagemusha!
A seriál Shogun (u nás "Zajatec japonských ostrovů")...

Jinak z novějších mezi moje oblíbené taky patří Štvanice, Shogun Mayeda, The Bushido blade, Highlander III. a i jiný, na který si teď hned nevzpomenu... (Jo např. ten Poslední Samuraj s tím Tomem Cruisem taky nebyl špatnej.)
Návštěvník

Příspěvekod gespa » 2.6.2006, 17:58

upsss, ten horní příspěvek je můj (jsem na jiným počítači a zapomenul jsem se přihlásit)

Chtěl jsem jenom dodat, že super film (s historickým obsahem) byl taky Poslední bitva samurajů, bohužel v CZ jsem ho nikde neviděl (Jap. 1990, rež. Haruki Kadokawa, hr. Takaaki Enoki, Masahiko Tsugawa, Tsunehiko Watase).

BTW: Zatoichi se taky dá, ale je to už takový krapet komiksový - ono to tuším z komiksu i vychází... I když Takeshi Kitano je fakt sympaťák (u nás ještě vyšel u HCE film Poslední samuraj - neplést s tím Cruisovským!, kde si Takeshi taky střihnul roli a nutno říct, že pěkně střihnul - byť film samotnej mě zase až tak úplně neuchvátil... A např. ve filmu Ve spárách Jakuzi byl naprosto vynikající (i když to už sem moc nepatří - navzdory názvu tam meče zas tak nefrčí)).
gespa

moje filmy

Příspěvekod Samurai » 2.6.2006, 21:51

Tak kromě zmíněného zatoichi posledního samuraje, ranu a sedmi samuraji (které mám i s českými titulky :D ) mám ještě trošku kontroverzní film z japonska budoucnosti s názvem Princess blade a nejmenoval se tu kill bill..
V češtině či s titulky toho totiž vyšlo minimum a ještě je to zpravidla moc komerční.. viz film se samuraiem a Bronxem z divokého západu, kde si nevzpomenu na název..
Samurai

Re: moje filmy

Příspěvekod gespa » 2.6.2006, 23:48

Samurai píše: viz film se samuraiem a Bronxem z divokého západu, kde si nevzpomenu na název..

Myslíš to Rudý slunce o kterým jsme zrovna nedávno mluvili? :P
Toho se ale musím zastat - pěkný kostýmy a celkově velmi dobrá autenticita chování jednotlivých postav i děje...
(a Toshiro Mifune - to je samuraj jak řemen - ten už to měl za ty roky v takovýchto rolích zmáknutý,
že ho člověk musí baštit, i kdyby tam jen stál a civěl)
gespa

Re: moje filmy

Příspěvekod admin » 3.6.2006, 1:11

Samurai píše:mám ještě trošku kontroverzní film z japonska budoucnosti s názvem Princess blade a nejmenoval se tu kill bill..

princes blade jsem zatim jenom trochu proklikával, každopádně mám jej připravenej taktéž k recenzi, jen vystříhat obrázky a zkouknout ;) ..

co se kill billa týče - nedávno jsem si sehnal Lady Snowblood - taky jedna hrdinka s mečem a podobným dějem (tedy vše se točí kolem pomsty hlavní hrdinky) .. a jak již bylo psaánu všude možně, je to jeden z filmů který tarrantina ke klill billovi inspiroval. Sháním si teď ještě 2ku, údajně to už nemá bejt tak krvavý, ale přiznám se že netuším kdo tam bude vystupovat protože Meiko na konci vypada relativne nepouzitelne pro dalsi dily ;) .. (resp. jestli to rozdejcha tak je lepsi jak superman)

nema nekdo kompletni kolekci ZatoIchy z let 62-89 ??
admin
Site Admin

Příspěvekod KAN » 4.6.2006, 0:01

Nedávno jsem objevil v Levné knize ,kromě RANa,ještě další tři filmy Akiry Kurosawy." Yojimbo "," Sanjuro " a " the Hidden fortress ".Každý jeden za
99 Kč.Jsou pravda černobílé a pouze s titulky,ale stojí za to.
KAN

Příspěvekod KAHR » 8.6.2006, 18:21

vazeni misto abych rekl nazev filmu taxe vas naopak na nej tazi :)

pred jiz nejakymi lety jsem v jedne nasi televisi videl famosni,uchvatny,sqely film a moc rad bych si ho od nekoho znameho nechal napaliti na cd abych ho jeste mnohokrate s nadsenim shledl.

mozna,ze se jmenoval krvavy vychod slunce,mozna podobne,mozna jsem to totalne popletl a on se jmenuje zcela jinak.

cely film vpodstate pojednava o tom zda je lepsi karate ci kun-fu :) ale ouplne sqele a je od zacatku az do konce nabit poutavymi scenami z oblasti krasneho,historickeho karate mnohdy s jeho zbranemi.
pobliz od zacatku deje lezi jeden hlavni protagonista mlady porucik tanaka na zadech a poprcava se samickou nacez se mu necekane,ze strany jako had nad jeho krk prisune spicka katany kterou drzi v rukou druhy hrdina cinan a vyzyva ho na jeden z jejich prvnich souboju.

zhruba v prvni tretine se ten cinan jeste zkontaktuje s nejakym korejskym mistrem ,,tajkvondo,, ,nevim jaxe to pise a od nej zdokonali sve neporazitelne umeni diky nemuz po cely film vitezi proti ruznym samurajum.

ke konci mimo jine porazi i mistry sušio,otec a syn -- zelezna ruka.

zaverem po te co opet zvitezi a jiz nejak dochazeji cerstvy a nezraneni samurajove tak odchazi v dal,asi domu do ciny a rika : ,,pokud jste samurajove tak nevystrelite,,.
jenze stary asi general tanaka dava vojakum rozkaz k palbe a oni nakonec byt neradi uposlechnou a toho nadherneho cinana zezadu zasahne par vystrelu z pusek,ze mrtev pada k zemi :cry:

nesmirne mne tento film tehda zaujal a rad bych ho videl znovu,nevite nekdo prosim jeho nazev ?????????????
KAHR

Příspěvekod Ravenek » 8.6.2006, 18:24

KAN >> Pouze s titlky? Snad naštěstí s titulky ne?
Ravenek

Příspěvekod KAN » 9.6.2006, 19:22

Ravenek píše:KAN >> Pouze s titlky? Snad naštěstí s titulky ne?

Pokus se ještě jednou přečíst můj text a s překvapením zjistíš , že to "u" tam bylo a je.Někdy taky mívám problémy se čtením textů prostých vší interpunkce.Ale, je to asi můj problém,když mám dost času na psaní čárek a háčků a jiní ne.
KAN

Příspěvekod Ravenek » 9.6.2006, 19:52

KAN >> To u tam bylo a je, to máš pravdu, to já to blbě přepsal :) Spíš mi jde o to, že český dabing (zvlášť v posledních letech) stojí za houby a titulky jsou to nejlepší, co může u člověka u kvalitního filmu potkat.
Ravenek

Příspěvekod KAN » 9.6.2006, 20:03

Už jsem se lekl,že se tady usadil nějaký nemilosrdný inkvizitor.
:D Máš pravdu v tom ,že mnohdy jsou titulky lepší než mizerný dabing.Zvlášť u japonských filmů, kdy hrdina půl hodiny řve a dabér pak řekne "čau".
KAN

Příspěvekod Ravenek » 9.6.2006, 22:52

Minulý týden jsem se právě díval na Zatoichiho a pak sem zjistil, že na tom DVD je i český dabing, tak jsem to vyzkoušel a... Úroveň jako u německých seriálů na Primě... Děs :-/
Ravenek

Další

Zpět na Film