Classical Japanese Metal Working Classes

Classical Japanese Metal Working Classes

Příspěvekod Agog » 5.4.2012, 18:07

Jedu se naučit základy některých tradičních japonských umělecko řemeslných technik zdobení kovů od Patricka Hastingse.
Podle mě jednoho z nevelké řady současných vysoce kvalitních nejaponských výrobců tosogu.
http://www.taganearts.com/classes.html
Agog

Re: Classical Japanese Metal Working Classes

Příspěvekod birch » 5.4.2012, 21:10

Ahoj, tak to drzim palce a super to odhodlani.
birch

Příspěvekod Agog » 9.4.2012, 4:05

Díky, ikdyž to nezačalo uplně nejlíp, protože mi ztratili kufr na letišti. Ale už ho mám.
Nojo šermíř ze mě nebude, ale tohle je mi blízké a chci to dělat a moc jiných možností jak se někam posunout není. Ale minimálně jednu věc jsem si uvědomil. Musim se po návratu vrátit k aktivnímu učení se Angličtiny :-)
Agog

Příspěvekod Agog » 17.4.2012, 15:31

Tak jsem nadšen, jen to bylo krátký. Tam jsem jel se 14kg kufrem a zpět s 27 a to jsem přendal nějaký věci do příručního zavazadla. Nepomohlo to :-)
Ještě cenější jsou zkušenosti. Ikdyž to byly uplné začátky spoustu věcí jsem zjistil teprve teď. Nezbývá než na tom dál pracovat.
workshop12.jpg
workshop12.jpg (136.58 KiB) Zobrazeno 2553 krát
Agog

Příspěvekod Samurai » 17.4.2012, 17:26

13kg navíc? to jste dostali na závěr místo dárku rytecký svěrák? :lol: nabo ti spadlo do batohu pár kilo shakuda :mrgreen:

tak povíde ja přeháněj.. jak bylo, co jste probírali, ukaž nějaký vzorek cos tvořil atd.. taky mě to dost zajímá, šak víš.. k rytině se za pár let taky dostanu počítám.. zatím jsem jen u hlubšího reliéfu a rýtka mám jen na místa, kde si neškrtnu s technikou ni pilníkem..
Samurai

Příspěvekod Agog » 17.4.2012, 21:13

13kg navíc? to jste dostali na závěr místo dárku rytecký svěrák? :lol: nabo ti spadlo do batohu pár kilo shakuda :mrgreen:

tak povíde ja přeháněj.. jak bylo, co jste probírali, ukaž nějaký vzorek cos tvořil atd.. taky mě to dost zajímá, šak víš.. k rytině se za pár let taky dostanu počítám.. zatím jsem jen u hlubšího reliéfu a rýtka mám jen na místa, kde si neškrtnu s technikou ni pilníkem..

Dárek zrovna ne musel jsem si ho koupit. :-) Ne tedy přímo svěrák ale pitchblock. První dva dny jsme vyráběli nástroje, zaměřili se na katakiri bori, vyzkoušeli inlay a pak dělali cvičební práci. Viděl jsem par moc pěkných tsub, dalo se tam pořídit dost užitečných věcí, ale nakonec jsem musel některé vrátit, protože by to stálo majlant, ale už vím co a jak tak si je vyrobím a seženu sám. Práci jsme měli všichni stejnou, na měděné destičce inlay motýla ze shibuichi, tykadla a tečky ze shakuda. Já mu udělal ještě ze shakuda oči. Nakonec byla aplikovaná niage patina. Mám k tomu celému spoustu výhrad tak jen výřez.
Obrázek
Agog

Příspěvekod Samurai » 18.4.2012, 0:06

proč výhrad, mě to přijde pěkné.. jak hluboko je to zatepané, že to má tak rovný okraj? ty tykadla jsou oproti očím níž až v mědi?
Samurai

Příspěvekod Agog » 18.4.2012, 18:34

Tykadla jsou hira sen zogan a jsou níž. Motýl je moc vysoký (nechtěl jsem to už předělávat, nestihnul bych dokončit) a katakiribori stéblo se mi nepovedlo. Cvičil jsem si před tím kratší tahy a tahle velkou věc jsem nezvládnul dobře.. Nevím kolik je to utopený něco okolo 1-1,2mm cca.
Agog

Zpět na Techniky a cvičení