iaido-Severní Čechy

iaido-Severní Čechy

Příspěvekod Somachr » 21.4.2008, 15:27

Ahoj bydlím v Chomutově(SČ) a zajímá mě styl iaido. Nevíte jestli je někde v okolí Chomutova nějaký klub iaido chtěl bych začít cvičit. Děkuji
Somachr

Re: iaido-Severní Čechy

Příspěvekod Oruto » 22.4.2008, 7:31

Somachr píše:Ahoj bydlím v Chomutově(SČ) a zajímá mě styl iaido. Nevíte jestli je někde v okolí Chomutova nějaký klub iaido chtěl bych začít cvičit. Děkuji

Hoj. Koukni do seznamu tady:
http://czech-kendo.cz/forum/viewtopic.php?t=2

Je to smutný, ale v Chomutově nic :(
Na druhou stranu ve většině měst, když jsme začínali nic nebylo, takže jsme museli máknout a jezdit semo tamo, abychom se mohli cvičení věnovat.

Patrik
Oruto

Příspěvekod profesorikebara » 26.1.2011, 10:09

Kendo a Kenjutsu je v Bílině to není zas tak daleko od CV
profesorikebara

Příspěvekod birch » 26.1.2011, 16:09

Sandomon Bilina je jiste dobrou volbou. Jak je napsano vyse kendo a kendzucu se tam cvici pod manželi Ziegelheimovymi - Tennen Rišin Rjú(Kendžucu, Iaidžucu, Džúdžucu...) a Mizoguči ha Ittó Rjů(Kendžucu), ale jak to je přesně, si budeš muset prozkoumat sám.
http://www.sportovnikrouzky.cz/nabor/ostatni-bojove-sporty/teplice/kendo-sandomon-bilina
birch

Příspěvekod 乗り越える » 26.1.2011, 21:45

Zrovna na něco podobného jsem se chtěl zeptat :) Jsem z Mostu a Bílinu mám za kopcem. Škoda jenom, že je tam trénink kenda, mě by víc zajímalo iaido.
乗り越える

Příspěvekod Mr.Tvola » 27.1.2011, 1:23

V Bílině cvičí manželé Ziegelheimovi, kromě Kendó dělali také Tenen Rishin Ryu (kendžucu, iaidžucu, džúdžucu) a Mizoguchi ha Ittó Ryu (kendžucu) a také Iaidó (Seitei, Muso Shinden Ryu...). Takže co se týče japonských budó s mečem, je díky tomu tahle oblast určitě jednou z nejlepších lokalit v ČR. Máš tam jistou, že se budeš učit autentické bojové umění z Japonska, ne žádnou zhovadilost, co si nějaký pako vycucalo z paty. A taky od lidi co maji hodne skillu a zkusenosti primo ze zdroju. Stačí se jen rozpohybovat a začít.
Mr.Tvola

Zpět na Techniky a cvičení